Díl šestý: Schůze

Ostrov šílel. Oficiálně sice nikdo veřejnosti nedal informace, ale některý z agentů se očividně sešel s jedním z novinářů Penguin TV News. Televizní stanice okamžitě odvysílala reportáž, nazvanou „Příšera ze stínů útočí“. Director zuřil a rozhodl, že další postup bude konzultovat jen s vybranými agenty z řad P. S. A. a z toho důvodu také přesunul jednání na ostrov Aguenti.
Aguenti, největší ze Tří tajemných ostrovů, sloužil jako základna P. S. A. od té doby, co byla zničena její centrála na Club Penguin Island. Běžně tam skoro nikdo nechodil, jindy, jako třeba teď, se zde nacházelo až dvě stě agentů.
Nedalo by se říct, že by z toho byli nadšení. Ačkoli byla základna maskována jako pizzerie, pizza se tu rozhodně nepodávala. A navíc byly Vánoce. Všichni plánovali, že si o půl šesté sní tradičního Mulleta, a potom se půjdou podívat na vánoční koncert Penguin Band v divadle. Proto se nedalo říct, že by byli nějak nakloněni myšlence, že celý ostrov ohrožuje pohádková postava.
„Zahajuji zasedání,“ řekl Rookie a podíval se nejistě na Directora.
„Pokračuj,“ naznačovala ústy Aunt Arctic.
„Jak jste se dozvěděli na schůzi EPF, dnes dopoledne se na území našeho ostrova vyskytl potenciálně nebezpečný subjekt, který se označuje jmény Auk-jent, Atem a Agent temna. Více informací má agent Mv100. Máš slovo.“
„Děkuji,“ řekl Mv100, když začal mluvit. „Chtěl bych vás seznámit s naší situací. Většina z vás si myslí, že Auk-jent je jen pohádka. Není. Mluvil jsem na toto téma se Senseiem a on by údajně přísahal, že je Auk-jent skutečný. Chci také potvrdit informaci, že to byl právě Atem, tak si právě říká, kdo na nás působil prostřednictvím stínů. Dnes kolem jedné hodiny odpolední na sebe Atem vzal tučňačí podobu, za pomocí klonování mého těla. Snad to na něj mělo pozitivní účinek,“ pokusil se Mv100 o vtip, ale nikdo se nezasmál.
„Ehm, dobře. Poté se vydal do mého iglú, aby se… no, převlékl. Říkal, že zatím nemá žádný plán, ale já bych mu nevěřil. Jsou tu dvě protichůdná tvrzení, se kterými vás musím seznámit. Legenda praví, že Auk-jent je čisté zlo. Naproti tomu Atem o sobě tvrdí, že už není Auk-jentem. Z tohoto důvodu navrhuji, abychom přestali používat jeho staré jméno.“
Všichni sebou najednou trhli.
„Co je to s vámi?“ zavrčel Mv100 a odešel od řečnického pultu. Rookie potichu uvedl dalšího řečníka, Garyho.
„Dnes jsem sestavil dva vynálezy, které souvisí s objevem tohoto stvoření. První sloužil jako odpuzovač stínů, který sice byl funkční, ale na stín to nemělo příliš velký vliv. Druhý přístroj jsem vytvořil k zachycení stínu, o kterém jsem se domníval, že se v něm stvoření nachází. To se mi nakonec povedlo. Naneštěstí, z důvodů, které nedokážu vědecky vysvětlit, stvoření si po vyslovení jeho jména uvědomilo samo sebe. Potom si nějak vytvořil tělo za použití DNA agenta Mv100. Zatím nevím, jak je možné, aby stín někoho uchopil, ale-“ Gary náhle přestal mluvit.
Mv100 sykl: „Co je, Gary?“ Nikdo neodpověděl.
Agent M se otočil na svého souseda a chtěl se ho zeptat, co se děje, ale tučňák vedle něj najednou spadl na zem.
„Jsou zmražení,“ řekl Atem a cvakl zobákem. „Už tě napadlo, že Atem zní jako atom? Měl jsem si vybrat lepší jméno, ale v tu chvíli mě nic nemohlo napadnout,“ procházel se po stole a silně dupal králičími pantoflemi.
„Je to trvalé?“ Mv100 se snažil znít odvážně.
„Záleží na tom, čemu říkáš trvalé. Dva, tři roky? Ne, to je moc dlouho. Nemám ponětí o čase, pletu si hodiny, dny, roky… Chtěl jsem říct dvě, tři hodiny.“
„Proč jsi to udělal?“
„Potřebuji čas. Začnu nenápadně. Nechám vybouchnout Náměstí.“
„Velmi nenápadné.“
„Ano, jsem génius, já vím.“ Atem se zarazil. „Jsem nějaký chlubivý! To neznám. Opravdu musíš mít mezi předky nějakého namyšleného hlupáka.“
„Můžu tě zastavit.“
„Ano, ale proč bys to dělal? Copak si nechceš užít zábavu?“
„Bude tam koncert. Hodně lidí bude v divadle.“
„Ach tak! V tom případě raději odpálím Město. Zatím nechci ztráty na životech.“
„Stejně tě zastavím.“
„To těžko. Ty si totiž vlastně ani nebudeš pamatovat, co jsem ti řekl.“
„Cože?“
„Víš, tisícileté bytosti mají tu vlastnost, že můžou mazat části paměti. Takže ti vymažu vzpomínky na odpálení Města, ale zůstane ti tam, že jsem zmrazil celou P. S. A.,“ dořekl Atem a seskočil ze stolu.
„No tohle,“ řekl Mv100 a nechal si vymazat paměť.

Hodnocení: 

Zatím nehodnoceno

Přidat komentář

Komentáře

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jsi (jste) opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.