Kapitola sedmá

„Vůbec si tě nepamatuju!“ křikl za běhu jeden oranžový tučňák. „Jak se jmenuješ?“
Mv100 se zastavil a odsekl: „Na to není čas. To světlo, co je nad námi, je falešná mimozemská loď, kterou vytvořili agenti EPF, aby mohli nastolit svou krutovládu. Chcete mi pomoct, nebo ne?“
Tato slova na oranžové tučňáky zapůsobila. Jestli měli před chvílí (právem) pochybnosti o tom, jestli k nim Mv100 opravdu patří, teď už měli na mysli jen, jak překazit „zločinný plán na nastolení krutovlády agentů“.
Světlo pokračovalo ve své plavbě oblohou směrem k východnímu pobřeží ostrova. Mv100 strčil ploutve do kapes a začal v nich hledat něco, co by mu mohlo pomoct ověřit, jestli se opravdu jedná o UFO. Teď litoval, že telefon odevzdal v centrále. Leda že… Ano, tady je jeho stará vysílačka P.S.A.! Teleportovat se s ní nemůže, vysílačky už nemají do sítě přístup. Mv100 zmáčkl červené tlačítko nad displejem a z útrob zařízení se vzápětí vysunuly nůžky, hřebínek a malý francouzský klíč. To asi ne. Agent zkusil protočit ozubené kolo, kterým se přepínaly položky na displeji, aby našel něco užitečného. Do oka mu padla možnost „Zvuková identifikace“. Znovu zmáčkl tlačítko. Na malé obrazovce se ukázala jednoduchá instrukce: „Namiřte mikrofon směrem ke zdroji zvuku.“ Když to Mv100 udělal, vysílačka po chvíli pípla a ukázala výsledek: „vorvaň“. Mv100 zanadával, strčil si vysílačku zpátky do kapsy a vyběhl dál. Jednotka sultána Herberta se na sebe zmateně podívala.
„Je to podvodník,“ zavrčel jeden z nich.
„Máš pravdu,“ kývl druhý a ostatní se okamžitě přidali.
„Takže za to musí být ztrestán!“
„Ano!“ zakřičeli všichni a rozběhli se za Mv100 tak jako tak.

Těsně za dolem světlo náhle zhaslo a zastavil se, což umožnilo Mv100 popadnout trochu dech. Také si teď mohl být jistý, že je to opravdu létající talíř – uprostřed kovového kruhu, který se ve vzduchu vznášel jakoby kouzlem, šel rozpoznat poklop, kterým se možná chodilo ven. Mv100 sáhl po vysílačce. I když měla zakázaný přístup k teleportační síti, snad s ní ještě může volat.
Jakmile přestal znít vyzváněcí tón, agent spustil: „Gary? Víte o tom?“
„Jistě,“ odpověděl mu hlas ve sluchátku. „Jsi poblíž?“
„Ano, ale nemám žádné vybavení ani proškolení, ani… Prostě vůbec nevím, co mám dělat!“
Gary, který zrovna stál na střeše Každodenní telefonní centrály a snažil se zprovoznit nějaký stroj, jej uklidňoval: „Na místo jsme poslali Jet Pack Guye. A já tu mám jisté eso v rukávu.“
„Co tím myslíš?“
„Chceme UFO sestřelit,“ odvětil Gary suše.
„Cože?“ nemohl Mv100 věřit svým uším. „Jak jsi vyrobil tak silnou zbraň?“
„Nevyrobil. Vyměnili jsme ji za dva zajaté agenty z Panfu.“
Než se stihl Mv100 pohoršit nad tím, že EPF vyjednává s pandami, Gary dodal: „Je to složité, musím končit!“ a ukončil hovor.
Létající talíř se mezitím opět rozsvítil a letěl dál, pořád na východ. Zvláštní, problesklo hlavou Mv100, Dojo je přece na severu ostrova. Takže co chtějí? Pár metrů od UFO si všiml tučňáka ve vzduchu. Jet Pack Guy klesal, za chvíli přistál tak sto metrů před Mv100 a rozběhl se za talířem.
„Proč jsi přistál?!“ zakřičel Mv100 ze všech sil.
Jet Pack Guy si ho naštěstí všiml, otočil se a taky zavolal: „Gary bude střílet!“
„Ale vždyť Gary je někde na druhé straně ostrova!“
Jet Pack Guy jen mávl ploutví a běžel dál. Mv100 ale i tak nemusel na odpověď čekat dlouho. Náhle se rozjasnila úplně celá obloha a světlo z mimozemské lodi se proti ní zdálo relativně slabé. Toto nové záření se po chvíli zkoncentrovalo do fialového paprsku, který se jedním svým koncem dotýkal létajícího talíře. Druhý konec, i když to Mv100 nemohl vidět, samozřejmě vycházel ze zařízení, které ovládal Gary na střeše centrály EPF. Jet Pack Guy se zastavil a Mv100 pochopil, že tohle je asi konec celé záhady.
UFO sice zastavilo, ale zdálo se, že laser na něj žádný efekt nemá. Gary to po očku sledoval dalekohledem. Více pozornosti věnoval displeji, který ukazoval míru vytížení elektrické sítě celého ostrova. Může si dovolit udržet paprsek už jen pár vteřin… Čtyři… tři… dva… Rychle praštil do vypínacího tlačítka. Paprsek zablikal a zmizel. I tak to mělo na elektřinu dopad – lanovka na chvíli zastavila, stejně jako světla a hudba.
UFO však ve vzduchu zlověstně viselo dál.

Hodnocení: 

Zatím nehodnoceno

Přidat komentář

Komentáře

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jsi (jste) opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.